Loving one… / Ta milující…

30. září 2016 v 22:29 |  Based on true event / Podle skutečných událostí
Během svého dospívání jsem udělala spousty chyb, nějaké byly bezvýznamné a zapomnělo se na ně téměř okamžitě, jiné byly hlubší, bolestivější, významnější, zásadnější. Například jsem se tolik snažila zalíbit všem okolo sebe, že se o mne začalo povídat, že jsem dívka lehce dostupná, to ovšem nebylo pravdou. Své tělo jsem poprvé darovala dívce v osmnácti letech. Byla jsem poblázněná, tak zamilovaná a tak beznadějná.
Konečně přišel den, kdy jsme se měly poprvé vidět, tolik nervozity jsem do té doby nezažila. Smíšené pocity i myšlenky na útěk. Poprvé jsem sama cestovala, navíc tak daleko. Byly jsme domluvené na víkend, na začátku mi to přišlo jako fajn nápad, ale když jsem seděla v autobuse, napadal mě jeden katastrofický scénář za druhým. Co když se jí nebudu líbit, co když mě tam nebude chtít, mám lístek až na neděli, kde budu, když to nevyjde. Co budu dělat, když mezi námi nepřeskočí jiskra? Seděla jsem v poslední řadě u okénka, díky nervozitě jsem měla pocit, že omdlím. Potřebovala jsem si odskočit, ale nedokázala jsem nijak oslovit muže sedícího velme mne, aby mě pustil. Cesta byla dlouhá, ale mně připadala jako věčné mučení, nervozita a stres si vybraly svou daň. Už ani nevím, jak se mi podařilo vydržet. Dorazila jsem do cíle a čekala až mne vyzvedne. Kolem byla spousta sněhu a nikde žádné křoví, zásadní nedostatek vzhledem k mé situaci. Čekala jsem, všichni již odešli, nikde nikdo. Najednou se mě zmocnila panická obava, že to byl jen nějaký hloupý žert, že možná ani neexistuje.
Byla jsem naprosto zoufalá, snažila jsem se hledat cestu, odcházela jsem a vracela se. Bylo mi do pláče, ale pak. Pak jsem ji uviděla, jak se ke mně blíží. Poznala jsem ji i na dálku, byla jsem zaskočena, protože byla v tomto zimním období velmi opálena. Pak jsem si vzpomněla, že mi vyprávěla, že pojede s rodiči do Egypta a hned jsem se uklidnila. Byla tak okouzlující, její úsměv zářil do dálky. Pozdravily jsme se, ve vší odtažitosti a nervozitě, vydaly se směrem na tramvajovou zastávku a za ticha dorazily k nim do bytu. Byly jsme chvilku samy, což mne znervóznilo i potěšilo zároveň. Dopředu jsme se dohodly, že nejsem schopna prvního kroku a jestli bude chtít, musí mne políbit ona. Byly jsme u ní v pokoji, seděla na posteli a já na zemi, tak je to pro mne vždy pohodlné. Podívala jsem se na ní a usmála, úsměv mi oplatila. Sebrala jsem v sobě všechnu odvahu, co se dala a připomněla jí slib, co jsme si o polibku daly. Znervózněla, klekla jsem si k ní a dotkla se opatrně jejích boků, zmateně se ke mně přiblížila a políbila mne. Chytila jsem ji za tvář a zastavila, jemně, snažila jsem se ji upokojit. Pak jsem převzala otěže a políbila ji, nádherný polibek, jemný, vášnivý, opatrný.
Dorazila její mamka se čtyřletou sestrou. Předem jsem byla upozorněna, že sestřička je plachá a vyhýbá se všem, abych si to nebrala osobně. Jenže to malé pískle mělo ten den asi dobrou náladu, pozorovala mne zpoza rohu, mrkla jsem na ni, rozeběhla se ke mně a začala mi ukazovat různé hračky, dokonce došlo i na sbírku škrabošek, co měla pověšené na zdi. Byla jsem jí okouzlena, byla tak roztomilá. Pak jsme se řádně představily s mamkou, velice významná žena, bylo to milé a přátelské. Vytáhla demižon moravského vína a hned nalévala. Nebyla jsem najedená a byla jsem z nedostatku spánku vyčerpaná, ale dala jsem si sklenku, pak druhou a nakonec ani nevím, kolik jich celkem bylo. Tak dobře jsme se bavily, povídala jsem jí o všem, svých rodičích, o dívkách, až zpětně jsem si uvědomila, že vlastně nevím, co říci mohu a co ne. Jestli jsem kamarádka, nebo kým pro rodiče vlastně jsem.
Bavily jsme se s mamkou až do noci, byla jsem velmi posilněna vínem. Nakonec přišla má úžasná za námi do kuchyně a značně rozčileně se zeptala, jestli bych už se mohla věnovat jí, otočila se na podpatku a odkráčela do svého pokoje. Zastyděla jsem se. Mamka se na mne spiklenecky usmála a řekla mi, že bych asi měla jít za ní, že si povídáme už opravdu dlouho. Usmála jsem se, dopila sklenku a opatrně se zvedla ze židle. Motoriku jsem nedokázala plně ovládat, ale šla jsem pomalu a bylo to naštěstí jen kousek. S úsměvem jsem vkročila do pokoje, byla naštvaná, snažila jsem se být milá a okouzlující, ale myslím, že jsem byla spíše směšná a opilá. Posadila jsem se k ní na postel, pod kterou jsem měla připravené spaní pro mne, přitulila jsem se a povídala o tom, jak je její mamka fajn, jak se mi zamlouvá její maličká sestra a jak je mi u nich dobře. Mluvila jsem dlouho a cítila, jak se postupně uvolňuje a odpouští mi. Pak jsem na ni s nečekanou odvahou pohlédla.
Bylo to naprosto spontánní a nečekané, dodnes nevím, kde se ve mně vzalo tolik odvahy. Možná to bylo její duší, která na mne hleděla skrze její tělo, možná to bylo jejím nádherným tělem, které jsem se nenápadně snažila pozorovat. Jeden polibek za druhým, bylo to tak nemotorné, ale vášnivé. Opilostí jsem dělala hluk a nepořádek, naprosto jsem neřešila, co rodiče vedle. Byla tak přitažlivá, milovala jsem ji, ona milovala mne. Dokonalé poprvé, dala bych jí vše.
Začátek vztahu byl i problematický, vzhledem ke vzdálenosti i její maturitě, jsme byly málo v kontaktu a já začala mít pocit, že to nikam nevede. Jeden páteční večer, který jsem trávila v oblíbené putice, jsem potkala dívčinu ze školy z prvního ročníku. Množství alkoholu a lichotek si vybralo svou daň a já sáhla na jinou. Druhý den mi bylo hrozně, nedokázala jsem identifikovat, jestli jsem ráda a je to konec vztahu, nebo jestli mne to mrzí a chci bojovat. Nakonec se mi myšlenky podařilo urovnat a řekla jsem si, že podle její reakce se rozhodnu. Pokud mi odpustí, budu bojovat, pokud ne, mělo to tak být. Její bezbřehá laskavost mne zaskočila, byla smutná, ale vše mi odpustila a posílilo to vše mezi námi. Zanedlouho přijela za mnou na prázdniny, shodou neskutečných okolností si našla práci a už zůstala.
Byl to krásný vztah, který jsem nedokázala v té době ocenit. Nemohu slovy vyjádřit, jak moc jsem ráda, že jsem ji mohla poznat. Nemohu slovy vyjádřit, jak moc jsem toho pokazila. Ale to už by byl jiný příběh…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama